|

فرودگاه کاشان در آستانه فراموشی

فرودگاه کاشان در آستانه فراموشی

فرودگاه کاشان در شمال استان اصفهان ، به رغم ۲ بار راه اندازی در سال های ۱۳۷۳ و ۱۳۹۴ ، در حال حاضر تنها نام فرودگاه را یدک می کشد و هیچ پروازی ندارد.

مرداد ماه سال گذشته و بعد ازچندین بار وقفه آخرین پرواز این فرودگاه از کاشان به مشهد مقدس انجام شد و از آن تاریخ به بعد دیگر هیچ پروازی در فرودگاه کاشان انجام نشده است.

تضمین پر شدن صندلی، شرط شرکت های هواپیمایی برای برقراری پرواز از کاشان

مدیر فرودگاه کاشان در خصوص دلیل عدم انجام پروازها از این شهرستان گفت: فرودگاه کاشان در حال حاضر هیچ مشکلی ندارد و آماده ارایه خدمات به شرکت های هواپیمایی متقاضی برقراری پرواز است،شرکت های هواپیمایی برای برقراری پرواز از فرودگاه کاشان تضمین صندلی می خواهند و ارایه این تضمین، بار مالی دارد.

محمدسامان عمرانی افزود: با توجه به اینکه شرکت های هواپیمایی متعلق به بخش خصوصی هستند، برقراری پرواز برای آنها باید صرفه اقتصادی داشته باشد،باید بخش خصوصی گردشگری در این خصوص ورود کند و آژانس های هواپیمایی که زیرمجموعه این بخش هستند پروازهای چارتر انجام دهند.

کاشان نیازمند هواپیما با ظرفیت محدود است

وی اظهار کرد:کاشان نیازمند هواپیماهایی با ظرفیت محدود است تا بتواند در طول سال پرواز داشته باشد، هواپیماهایی با ظرفیت بیشتر از ۱۰۰ مسافر در فرودگاه کاشان صرفه اقتصادی برای شرکت ها ندارند چراکه ظرفیت این نوع هواپیماها در طول سال پُر نمی شود.

وی اظهار کرد: تا قبل از سال ۱۳۹۵ پرواز های این فرودگاه مسافری نبود اما از سال ۱۳۹۵ تاکنون ۷۴۴ سورتی پرواز،۹۱ هزارو ۸۱۲ مسافر را به مقاصد مشهد و کیش جابجا کرده است و ضریب اشغال صندلی در طی این مدت همواره بالای ۹۰ درصد بوده و استقبال بسیار خوبی از این فرودگاه در زمان برقراری پرواز ها شده است.

مدیر حج و زیارت کاشان نیز در این خصوص گفت: فرودگاه کاشان مرز هوایی بین المللی ندارد و برای انجام پرواز ها از کاشان به عتبات عالیات این مصوبه باید توسط هیات دولت در خصوص فرودگاه کاشان تصویب شود.

منبع: ایرنا

ارسال نظر