|

پروازهای فرودگاه‌های حلب و دمشق سوریه به لاذقیه منتقل شد

پروازهای فرودگاه‌های حلب و دمشق سوریه به لاذقیه منتقل شد

دولت سوریه اعلام کرد که به دنبال تجاوز نظامی صبح امروز رژیم صهیونیستی به دو فرودگاه حلب و دمشق پروازهای آنجا به طور موقت به فرودگاه لاذقیه منتقل شده است.

وزارت حمل و نقل دولت سوریه به دنبال حملات موشکی بامداد امروز رژیم صهیونیستی به فرودگاه‌های دمشق و حلب و پاسخ پدافند سوریه بیانیه‌ای را صادر کرد.

در بیانیه این وزارتخانه آمده است: در نتیجه تجاوز آشکار اسرائیل به فرودگاه‌های بین‌المللی دمشق و حلب که منجر به اختلال در پروازها، امور، کار و نیازهای مسافران شده است، از مسافران دعوت می‌کنیم امور مربوط به سفر خود را با شرکت‌های هواپیمایی تنظیم کنند.

بر اساس این بیانیه پروازهای برنامه ریزی شده از طریق فرودگاه های دمشق و حلب (ورود و خروج) از طریق فرودگاه بین المللی لاذقیه تغییر مسیر خواهند داد.

وزارت حمل و نقل سوریه گفته که وضعیت جدید پروازها، از جمله تغییر تاریخ، مقصد و لغو پروازها، به‌طور متوالی منتشر خواهد شد.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، صبح امروز به نقل از یک منبع آگاه نظامی نوشت: حدود ساعت ۵:۲۵ بامداد امروز، دشمن اسرائیلی همزمان با شلیک موشک از سمت دریای مدیترانه در غرب لاذقیه و از سمت جولان اشغالی سوریه، فرودگاه‌های بین‌المللی دمشق و حلب را هدف قرار داد که منجر به شهادت یک کارگر غیرنظامی در فرودگاه دمشق و مجروحیت یک کارگر دیگر شد و با وارد آمدن خسارت مادی به باندهای هر دو فرودگاه فعالیت‌های آنها متوقف شد.
طی دو هفته اخیر، این سومین بار است که از هدف قرار گرفتن فرودگاه‌های دمشق و حلب از سوی رژیم صهیونیستی، خبر منتشر می‌شود.

 

منبع: فارس

ارسال نظر