|

سالن ترمینال فرودگاه ایلام آماده بهره برداری

مدیر فرودگاه شهدای ایلام گفت : سالن ترمینال این فرودگاه در دور دوم سفر ریاست محترم جمهور به بهره برداری می رسد.

فرودگاه ایلام به عنوان یک فرودگاه مرزی، همواره میزبان جابجایی تعداد بسیار زیادی از زوار اربعین حسینی و زائران عتبات عالیات و گردشگران عراقی است و بی شک ارائه خدمات مطلوب و ارزنده به این حجم از مسافر که خود یکی از اقدامات اثرگذار و ماندگار در راستای تعالی و توسعه استان است، نیازمند گام‌های اساسی است که البته طی سال‌های اخیر اتفاقات خوبی در این زمینه صورت گرفته است.

فروغی‌زاد، مدیر فرودگاه شهدای ایلام در خصوص اقدامات و عملکرد انجام شده در این فرودگاه گفت: حدود ۵۲۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات داخلی برای محوطه سازی فرودگاه شهدای ایلام برآورد شده که اکنون ۳۸ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وحید فروغی زاد اظهار داشت: ترمینال جدید فرودگاه شهدای ایلام با متراژ ۵۸۸۰ مترمربع با اعتبار ۲۹۰۰ میلیارد ریال (به قیمت روز) از محل اعتبارات شرکت فرودگاه‌ها برای پذیرش همزمان ۶۰۰ مسافر آماده بهره‌برداری است.

وی افزود: همچنین بهسازی دیوار حفاظتی و معابر ورودی ترمینال و درب آهنی با اعتبار ۹۰۰۰ میلیارد ریال و پارتیشن بندی داخل ترمینال جدید با اعتبار ۱۷ میلیارد ریال از دیگر اقدامات این فرودگاه بوده است.

مدیر فرودگاه شهدای ایلام گفت: بهسازی منازل سازمانی و زائر سرا با اعتبار ۷ میلیارد ریال و احداث دو نمازخانه به متراژ ۲۰۰ مترمربع با اعتبار ۱۵ میلیارد ریال از دیگر اقدامات انجام شده است.
فروغی زاد، بهسازی ساختمان دستگاه کمک ناوبری DVOR، با اعتبار ۴۵۰ میلیون ریال را یکی دیگر از مهمترین اقدامات برای توسعه فرودگاه عنوان کرد.

وی افزود: در حال حاضر سه ایرلاین؛ آسمان، ایران ایر و ماهان در حال خدمت رسانی روزانه به مردم شریف استان ایلام هستند، ضمنا این فرودگاه آمادگی پذیرش ایرلاین‌های جدید در مسیر‌های جدید بصورت ۲۴ ساعته می‌باشد.

مدیر فرودگاه شهدای ایلام گفت: احداث دیوار حائل بین ترمینال‌های جدید و قدیم با اعتبار ۸۳۰۰ میلیون ریال و همچنین ایجاد رمپ در ضلع غربی فرودگاه جهت دسترسی به تسمه نقاله ورود بار، با اعتبار ۲۴۰۰ میلیون ریال از دیگر کار‌های انجام شده در این فرودگاه است.

وی، خرید و نصب دوربین‌های سیستم نظارتی تصویری با اعتبار ۶۰ میلیارد ریال، تکمیل تسمه نقاله و درب‌های جدید ترمینال با اعتبار ۷ میلیارد ریال و ایجاد سایه‌بان در ضلع غربی و شرقی ترمینال جهت تسمه نقاله بار مسافران با اعتبار ۳۳۰۰ میلیون ریال را از دیگر اقدامات انجام شده برشمرد.

فروغی‌زاد گفت: مرحله اول عملیات درزگیری باند فرودگاه شهدای ایلام با هدف جلوگیری از نفوذ آب به لایه‌های زیرین در راستای افزایش طول عمر و ایمنی عملیات پروازی باند فرودگاه با اعتبار ۱۰ میلیارد ریال انجام شده است و همچنین برنامه ریزی جهت ارتقاء سیستم روشنایی باند و هدف گذاری برای ارتقاء ایمنی سطوح پروازی در دست اقدام است.
وی ابراز امیدواری کرد؛ با فراهم کردن امکانات و تجهیزات و قابلیت‌های توسعه‌ای فرودگاه بتوان به مردم عزیز استان و سایر هموطنان خدمات مطلوبی ارایه کرد که موجب رضایت آنان شود.

 

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

ارسال نظر