|

تلاطم در پروازی از آسترالیا به نیوزیلند ۵۰ تن را زخمی کرد

حدود ۵۰ تن از سرنشینان هواپیمای شرکت «لاتام‌ایرلاینز» که از سیدنی به مقصد اوکلند پرواز کرده بود، در نتیجه تلاطم ناشی از «رویداد فنی» زخمی شدند. این پرواز به صورت مطمئن در میدان هوایی مقصد در نیوزیلند نشست کرد.

یک پرواز از شهر سیدنی آسترالیا به مقصد شهر اوکلند نیوزیلند روز دوشنبه دچار تلاطم شدید شد که در نتیجه آن دست کم ۵۰ تن مصدوم شدند و ۱۳ تن آن‌ها در شفاخانه بستری گردیدند.

«ای‌بی‌سی‌نیوز»، فرستنده عامه آسترالیا به نقل از شرکت هواپیمایی «لاتام‌ایرلاینز» گزارش داده است که پرواز شماره «ال‌ای۸۰۰» این شرکت «در جریان پرواز یک رویداد فنی داشت که منجر به تلاطم شدید شد.»

سخنگوی سازمان «سنت جان آمبولانس» در نیوزیلند گفته است که حدود ۵۰ تن از سرنشینان این هواپیما در میدان هوایی تحت تداوی قرار گرفتند.

شرکت هواپیمای «لاتام‌ایرلاینز» از هرگونه «ناراحتی و آشفتگی ناشی از این رویداد» عمیقاً ابراز تاسف کرده است.

به گزارش «ای‌بی‌سی نیوز»، این شرکت هواپیمایی در اعلامیه‌ای گفته است: «در نتیجه این رویداد، چندین مسافر و سه تن از خدمه کابین برای معاینات صحی به شفاخانه میدلمور انتقال داده شدند و از جراحت‌های جدی گزارش نشده است.»

این هواپیمای بوئینگ ۷۸۷-۹ دریم‌لاینر مطابق برنامه در میدان هوایی اوکلند نشست کرد و قرار است پرواز خود به سمت سانتیاگو، چیلی، را ادامه دهد.

 

منبع: دویچه وله

ارسال نظر