|

عربستان از ایرباس و بوئینگ جت‌ غول‌ پیکر می‌خرد

عربستان از ایرباس و بوئینگ جت‌ غول‌ پیکر می‌خرد

ریاض‌ ایر، شرکت هواپیمایی تازه تأسیس عربستان‌ سعودی در حال مذاکره با دو شرکت هواپیماسازی ایرباس و بوئینگ برای سفارش جت‌های غول‌پیکر است.

به گزارش کن نیوز هم‌زمان با برگزاری نمایشگاه گردشگری دبی (ATM 2024)، عربستان اعلام کرد که مذاکرات را برای دومین سفارش هواپیمای غول‌پیکر با ایرباس و بوئینگ آغاز کرده است و این هواپیماها از تابستان ۲۰۲۵ میلادی عملیات خود را آغاز می‌کنند.

 

عربستان سعودی امیدوار است که تا سال ۲۰۳۰ میلادی با همکاری ۲ شرکت هواپیمایی “سعودی” و “ریاض‌ ایر” سالانه ۳۳۰ میلیون مسافر را در خطوط هوایی جهان جا‌به‌جا کند و بتواند رقیب کشورهای بزرگ خلیج‌فارس در این عرصه شود.

 

در این گزارش آمده است، در این راستا ریاض‌ ایر، با تقویت حوزه فعالیت خود و راه‌اندازی خطوط هوایی جدید به‌دنبال رقابت با خطوط هوایی امارات ایرویز و قطر ایرویز است و قصد دارد تا اجرای طرح چشم‌انداز ۲۰۲۳ سعودی، به یکی از بزرگان این عرصه تبدیل شود

 

تونی داگلاس، مدیرعامل ریاض‌ایر در حاشیه برگزاری نمایشگاه گردشگری دبی گفت که این شرکت تا سال ۲۰۳۰ میلادی ناوگانی متشکل از ۲۰۰ هواپیما خواهد داشت و انتظار می‌رود که این سفارش جدید احتمالی تا سال آینده نهایی شود.

 

ریاض‌ایر نخستین سفارش هواپیمای خود را در ماه مارس سال ۲۰۲۳ امضا کرد و ۳۹ هواپیمای بوئینگ ۷۸۷ را با هدف راه‌اندازی ۳۳ مقصد جدید خریداری کرد.

 

 

Screenshot_20240508-221756_Chrome

 

 

نمایندگان بیش از ۱۶۵ کشور جهان از دوشنبه هفته گذشته در مرکز تجارت جهانی گرد هم آمدند تا آخرین محصولات خود را در این حوزه به نمایش بگذارند. این نمایشگاه با شعار “توانمندسازی نوآوری – توسعه سفر از طریق کارآفرینی” در حال برگزاری است و پنجشنبه، بیستم اردیبهشت‌ماه به کار خود پایان می‌دهد.

 

حضور شرکت‌های استارتاپی در حوزه سفر در نمایشگاه سال جاری در امارات متحده عربی نسبت به سال گذشته رشد ۵۸ درصدی داشته است. ۲۸ درصد از فعالان گردشگری در خاورمیانه، ۳۴ درصد از اروپا و آسیا و ۲۶ درصد از قاره آفریقا در این نمایشگاه حضور چشمگیر دارند و انتظار می‌رود بیش از ۴۰ هزار نفر از این نمایشگاه بازدید کنند.

 

 

منبع: نشنال نیوز

ارسال نظر