|

«تاکسی هوایی» بین گناباد-مشهد راه‌اندازی می‌شود

«تاکسی هوایی» بین گناباد-مشهد راه‌اندازی می‌شود

فرماندار گناباد گفت: طرح ایجاد «تاکسی هوایی» بین گناباد و مشهد با توجه به حجم زائران بارگاه رضوی و سفر ۲ میلیون زائر غیر ایرانی سالانه به مشهد در اولویت فرودگاه منطقه‌ای این شهرستان قرار گرفت.

وی بیان کرد: با توجه به امکانات و زیرساختهای لازم این فرودگاه برگزاری دوره های آموزش هوانوردی و خلبانی از طریق مسوولان مربوطه در دست پیگیری است که با راه اندازی آنها تعداد پروازها و جایگاه فرودگاه گناباد افزایش می یابد.

 

فرماندار گناباد ادامه داد: به موازات برقراری دوره های آموزش هوانوردی، راه اندازی رشته های مرتبط در دانشگاه آزاد اسلامی واحد گناباد نیز از طریق مسوولان این دانشگاه در سطوح کشوری به عنوان یک اولویت مهم در حال پیگیری است.

 

وی با اشاره به ظرفیتهای گردشگری مذهبی و وجود تعدادی از بقاع متبرکه و مرقد برادران امام رضا (ع) در گناباد و از طرفی قابلیتها و زیرساختهای گردشگری سلامت، تصریح کرد: راه اندازی تاکسی هوایی در این مسیر موجب رونق بیشتر فرودگاه منطقه ای گناباد و منطقه خواهد شد.

 

نصیری با اشاره به پتانسیلهای اقتصادی و صنعتی و معدنی و کشاورزی گناباد گفت: می توان از فرصت راه اندازی فرودگاه این شهرستان برای تبدیل گناباد به عنوان بندرخشک و بارانداز کالای شرق کشور استفاده کرد که این مساله در رونق اقتصادی منطقه نقش مهمی دارد.

 

وی اضافه کرد: افزایش تعداد پروازهای فرودگاه گناباد از یک روز به ۲ تا ۳ روز در هفته در دست بررسی است.

 

فرماندار گناباد گفت: این مسائل در قالب یک طرح در دست تهیه و جهت بررسی بیشتر و اتخاذ راهکارهای مقتضی به وزیر راه و شهرسازی و شرکت فرودگاههای کشور ارسال می شود.

 

به گزارش ایرنا، مرحله نخست بهره برداری از فرودگاه منطقه ای شهدای گناباد به عنوان سومین فرودگاه استان خراسان رضوی، چهارم خردادماه سال گذشته با حضور رییس مجلس شورای اسلامی آغاز شد.

 

برای تکمیل و بهره برداری از فرودگاه منطقه ای شهدای گناباد در مجموع ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است، اما با توجه به تحولات اقتصادی و افزایش هزینه‌ها، ارزش امروز سرمایه صرف شده برای این فرودگاه ۶ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال برآورد می‌شود.

 

علاوه بر این مقدار، هزار میلیارد ریال هم در سال جاری برای اجرای طرح توسعه فرودگاه گناباد اختصاص یافته است که روند تخصیص و اجرای آن بعد از برگزاری مناقصه و واگذاری به پیمانکار آغاز می‌شود.

 

هم اکنون هفته‌ای یک پرواز توسط شرکت هواپیمایی وارش در مسیر تهران به گناباد و عکس آن از طریق فرودگاه گناباد انجام می شود.

 

از مجموع ۸۰ میلیارد ریال که در اواخر سال گذشته و ابتدای امسال برای تامین تجهیزات فرودگاه گناباد شامل ایراستارت، چهار دستگاه جدید شامل گراند پاور، پله جدید، ایر کاندیکشن (خنک کننده داخل کابین هواپیما) و دستگاه کشنده شهرستان تخصیص یافت.

 

مرکز شهرستان گناباد در فاصله ۲۸۷ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

 

 

ارسال نظر