|

بهره برداری از بهسازی فرودگاه کرمانشاه در نیمه نخست سال

بهره برداری از بهسازی فرودگاه کرمانشاه در نیمه نخست سال

مدیرکل فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی(ره) کرمانشاه از بهره برداری از بهسازی باند فرودگاه این استان در نیمه نخست سال‌جاری خبر داد.

مجتبی بیاتی اظهار کرد: پروژه بهسازی باند فرودگاه کرمانشاه نزدیک به ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

وی افزود: طبق پیش بینی‌های انجام گرفته این پروژه تا پایان نیمه نخست امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیرکل فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی (ره) کرمانشاه تصریح کرد: در حال حاضر کارخانه آسفالت دوم در فرودگاه کرمانشاه عملیاتی شده و خوشبختانه این پروژه مهم و ملی با سرعت قابل توجهی پیش می‌رود.

وی در خصوص توسعه پارکینگ هواپیمایی فرودگاه کرمانشاه، گفت: ۳۶ هزار مترمربع پارکینگ هواپیمایی برای پارک همزمان ۴ هواپیما داشتیم که با اتمام بهسازی، قابلیت تبدیل به پارک همزمان ۸ هواپیما را خواهد داشت.

بیاتی با اشاره به رشد پروازهای این فرودگاه گفت: تا بهمن‌ماه سال گذشته ۱۵ پرواز هفتگی داشتیم که با حمایت‌های استاندار و نمایندگان مجلس، در حال حاضر پرواز به مسیرهای تهران، مشهد و عسلویه در هفته به عدد ۴۰ رسیده است.

وی با بیان اینکه از اردیبهشت‌ماه سال گذشته تاکنون هزار و ۷۰۰ نشست و برخاست بر روی باند دوم انجام شده است، خاطرنشان کرد: در حالی از اردیبهشت ۱۴۰۲ بهسازی باند اصلی شروع شده است که با بهسازی این باند و شبانه‌روزی شدن نشست و برخاست‌ها و نیز تأسیس شرکت هواپیمایی در استان و توسعه ناوگان شرکت‌های هواپیمایی، جایگاه فرودگاه کرمانشاه بهتر از گذشته خواهد شد.

مدیرکل فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی (ره) کرمانشاه با اشاره به قدمت ۵۵ ساله فرودگاه کرمانشاه، در خصوص ارزش افزوده این فرودگاه برای غرب کشور، یادآور شد: فرودگاه شهید اشرفی به‌عنوان فرودگاه هاب منطقه در پشتیبانی از چهار استان همجوار، جابجایی زائران عتبات عالیات و مسافران کشور عراق نقش بسزایی داشته است.

وی ادامه داد: فرودگاه کرمانشاه از طلوع تا غروب عملیاتی است و امکان نشست و برخاست ۵۰ پرواز روزانه برای هواپیماهایی با بدنه متوسط را دارد.

بیاتی در پایان خاطرنشان کرد: امیدوارم با توجه به برنامه زمان‌بندی تعریف شده برای پیمانکار و نیز حمایت مدیران ارشد شرکت فرودگاه‌ها و استان کرمانشاه، در پایان ۶ ماهه اول امسال باند این فرودگاه عملیاتی شود.

 

ارسال نظر