|

همه چیز درباره استعمال دخانیات در طول پرواز

همه چیز درباره استعمال دخانیات در طول پرواز

قوانین مرتبط با استعمال دخانیات هر روز شکل سختگیرانه‌تری به خود می‌گیرد و افراد نمی‌توانند به راحتی در مکانی مثل هواپیما اقدام به کشیدن سیگار کنند.

به گزارش کن نیوز؛ شاید در طول سفر با هواپیماهای قدیمی متوجه وجود یک جاسیگاری در محل نشستن خود شده باشید. احتمالا این سوال برای شما پیش بیاید که مگر امکان استعمال دخانیات در طول پرواز وجود دارد؟ پاسخ به این سوال در چند دهه قبل، مثبت بود! زیرا در برخی از خطوط هوایی استعمال دخانیات ممنوع نبود. 

 

از سال 2000 قوانین مرتبط با منع استعمال دخانیات در بسیاری از ایرلاین‌های جهان گسترش پیدا کرد تا به صورت جدی‌تر با این پدیده مقابله شود. هرچند اجرای قوانین همیشه به صورت کامل نیست و هنوز در برخی از پرواز‌ها در مناطقی از جهان؛ استعمال دخانیات صورت می‌گیرد. 

 

شاید جالب باشد که بدانید در گذشته برخی از شرکت‌های هواپیمایی مکان‌هایی را برای استعمال دخانیات در طول پرواز در نظر گرفته بودند، اما از سال 1980 به بعد این امکان نیز به تدریج از سیستم هواپیمایی در بیشتر نقاط جهان حذف شد. 

 

ممنوعیت استعمال دخانیات در طول پرواز و البته داخل هواپیما تنها محدود به سیگارهای مرسوم در بازار نیست. به روزرسانی قوانین در این حوزه باعث شده تا افراد نتوانند حتی از «سیگار الکترونیکی» در طول پرواز استفاده کنند. 

 

مواردی که ممنوعیت استعمال دخانیات در هواپیما را توجیه می‌کند: 

 

- احتمال وقوع آتش سوزی به دلیل پرتاب جرقه 

- آلودگی هوا به دلیل دود سیگار برای سایر مسافران 

- احتمال ترکیدن باتری سیگار الکترونیکی و وقوع آتش‌سوزی 

- ایجاد آلودگی میکروبی به دلیل جاماندن فیلترهای سیگار 

- جلوگیری از ایجاد بیماری برای خدمه پرواز که همواره در معرض دود قرار خواهند داشت 

 

افراد چگونه نیاز خود به «نیکوتین» را در طول پرواز تأمین کنند؟ 

 

مسافرانی که به نیکوتین نیاز دارند می‌توانند جایگزین هایی مانند آدامس یا چسب‌های نیکوتینی را برای کمک به کاهش هوس و اجتناب از آن در نظر بگیرند. 

 

این نکته را نیز باید در نظر داشت که اگر مسافری هوس قانون‌شکنی در طول پرواز کرد، باید محلی برای تخلیه ته مانده مواد دخانی و یا فیلتر سیگار او وجود داشته باشد تا |آن را در سطل‌های زباله داخل پرواز رها نکند. 

 

لازم به ذکر است؛ قوانین مرتبط با کسانی که در صدد استعمال دخانیات در پرواز هستند تنها محدود به ممنوعیت مقطعی در طول پرواز نمی‌شود و گاهی ممکن است فرد را علاوه بر پرداخت جریمه مالی، راهی «زندان» نیز کند. 

منبع: euflightcompensation.com

ارسال نظر