|

۲۸ میلیون سفر هوایی در سال جاری ثبت شد

۲۸ میلیون سفر هوایی در سال جاری ثبت شد

رئیس پلیس فرودگاه‌های کشور با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون ۲۸ میلیون سفر هوایی در کشور ثبت شده است، از کاهش ۶ درصدی سرقت‌های خرد در فرودگاه‌های کشور خبر داد.

سردار محسن عقیلی روز سه‌شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پوشش نظم و امینت ۶۲ فرودگاه کشور در وظایف پلیس فرودگاه فراجا تعریف شده است که تا به امروز با دانش و فناوری و رصد شبانه روزی امنیت مناسبی را ایجاد کنند.

 

به گفته او، طی سال جاری ۲۸ میلیون نفر در کشور مبادرت به مسافرت پرداختند که بدون کوچک‌ترین بی‌نظمی و در امنیت کامل انجام شد.

 

رئیس پلیس فرودگاه‌های کشور اظهار داشت: در کنار امنیت سفر ماموریت جلوگیری از قاچاق مواد مخدر به پلیس فرودگاه های کشور سپرده شده است که در سال جاری پلیس با تمام توان جلوی انواع قاچاق را گرفته است.

 

سردار عقیلی با بیان اینکه در حوزه قاچاق کالا و ارز، بیش از ۴۶۶ میلیارد تومان ارز، طلا و کالای قاچاق در فرودگاه‌های کشف و ضبط شد، ادامه داد: همچنین در حوزه مواد مخدر نیز امسال یک هزار و ۸۰۰ کیلوگرم انواع مخدر در فرودگاه های کشور شناسایی و ضبط شد.

 

وی با اشاره به در پیش بودن سفرهای حج، اظهار داشت: در همین راستا با توجه به اینکه بیشتر داروهایی که مواد تشکیل‌ دهنده آنها موادمخدر است در کشورهای دیگر ممنوع است، قرار است به‌زودی یک فهرست کامل از انواع داروهای ممنوعه در عربستان تهیه شود تا زائران در این کشور با مشکل مواجه نشوند.

 

رئیس پلیس فرودگاه‌های کشور گفت: همچنین همکاری خوبی بین پلیس فرودگاه و دیگر دستگاه‌های فعال در حوزه امنیت وجود دارد که ایمنی سفر را برای مردم کشور ایجاد کرده است و با وجود دهها میلیون سفر هوایی در کشور کمترین میزان نارضایتی از پلیس شده است.

 

وی درباره تجهیزات امنیتی فرودگاه و تحریم‌های این تجهیزات تاکید کرد: علیرغم تهدیدهای ظالمانه در حوزه تجهیزات امنیتی فرودگاهی توانستیم با استفاده از شرکت‌های دانش‌بنیان و بخش های علمی فعال تمامی نیازهای ما برطرف شده است.

 

سردار عقیلی ادامه داد: در حال حاضر ترکیبی از فناوری‌های بین‌المللی و داخلی در اختیار پلیس فرودگاهی وجود دارد که کاملا بر تردد مسافران اشراف و بر امنیت آن نظارت دارد.

 

وی تاکید کرد: بروزترین سیستم های امنیتی در فرودگاه‌های جمهوری اسلامی مستقر است ‌تا کوچک‌ترین دغدغه‌ای برای مردم در سفر هوایی ایجاد نشود.

 

رئیس پلیس فرودگاه‌های کشور درباره موضوع رعایت شئونات اسلامی و حجاب اظهار داشت: با تشکر از مسافرین صنعت هوانوردی، مسافرین متوجه هستند در موضوع بی‌حجابی چه نقشه‌ای پشت آن است.

 

به گفته سردار عقیلی، در حال حاضر بیشتر مسافرین حجاب قانونی را رعایت می کنند و در صورتی که خواهری در فرودگاه‌های کشور حجاب اسلامی را رعایت نکنند از ارائه خدمات معذوریم.

 

وی با بیان اینکه حجاب اسلامی جزو فرهنگ، اعتقاد و قوانین مردم ما است افزود: جامعه ما بسیا هوشیار است و از افرادی که با نقشه حجاب رعایت نمی کنند درخواست داریم که فریب دشمن را نخورند و خود را از این توطئه مصون بدارند.

 

رئیس پلیس فرودگاه‌های کشور افزود: همچنین با توجه به تاکیدهای فرمانده کل انتظامی کشور درخصوص برخورد با سرقت، پلیس فرودگاه نیز اقدامات خود را افزایش داد و در نتیجه این اقدامات نیز از ابتدای سال تاکنون سرقت‌های خرد در فرودگاه‌های کشور حدود ۶ درصد کاهش یافته است.

منبع: ایرنا

ارسال نظر