|

انتقاد عجیب از یاران مسی به دلیل استفاده از هواپیما به جای قطار!

انتقاد عجیب از یاران مسی به دلیل استفاده از هواپیما به جای قطار!

مدیر شرکت حمل و نقل ریلی فرانسوی SNCF است که در توییتی از بازیکنان پی اس جی به خاطر این که برای بازی مقابل نانت در لیگ فرانسه به جای راه آهن از هواپیما استفاده کرده اند، به شدت انتقاد کرد.

پاری سن ژرمن و همچنین برخی از بازیکنانش علی الخصوص لیونل مسی آرژانتینی به علت سوء استفاده از هواپیما در میانه بحران انرژی به شدت مورد انتقاد قرار گرفته اند تا برای یک بار دیگر بحث آسیب حمل و نقل هوایی به محیط زیست داغ شود.

آلن کراکوویچ مدیر شرکت حمل و نقل ریلی فرانسوی SNCF است که در توییتی از بازیکنان پی اس جی به خاطر این که برای بازی مقابل نانت در لیگ فرانسه به جای راه آهن از هواپیما استفاده کرده اند، به شدت انتقاد کرد. کراکوویچ در توییت خود به این نکته اشاره کرده است که قطار‌های سریع السیر این شرکت می‌توانستند مسیر پاریس به نانت را ظرف دو ساعت طی کنند و به همین خاطر پی اس جی به جای هواپیما می‌توانست از قطار استفاده کند که از نظر او سرویس حمل و نقلی بسیار سریع و مطمئن است که آسیب بسیار کمتری به محیط زیست می‌رساند. دو شهر نانت و پاریس کمتر از ۴۰۰ کیلومتر فاصله دارند.

آملی اودیا کوسترا، وزیر ورزش فرانسه نیز اعتقاد دارد که بازیکنان پی اس جی می‌توانستند که از قطار برای جابه جایی استفاده کنند و باشگاه بتیس را مثال زده است که برای بسیاری از سفر‌های خود در اسپانیا از قطار استفاده می‌کنندتا بدین ترتیب مصرف انرژی فسیلی به شکل قابل توجهی کاهش پیدا کند.

جمعه گذشته نیز گروهی از حامیان محیط زیست در مقاله‌ای از مسی انتقاد کرده بودند و نوشته بودند که او بین ژوئن تا آگوست مجموعا ۵۲ پرواز با هواپیمای شخصی خود داشته و ۱۵۰۲ تن دی اکسید کربن تولید کرده است.

 

منبع: فرارو

ارسال نظر