|

باید سیاست آسمان باز را اتخاذ کنیم

باید سیاست آسمان باز را اتخاذ کنیم

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی بر این عقیده است که می‌توان با اتخاذ سیاست آسمان باز به توسعه صنعت گردشگری در کشور کمک کرد.

به گزارش کن نیوز؛ علی اصغر شالبافیان معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی گفت: کاهش دغدغه‌های ناشی از کرونا منجر به فعالیت مجدد صنعت‌ گردشگری شد، اما موانع مختلف همچنان در پیش روی دفاتر خدمات مسافرتی وجود دارد.

وی تاکید کرد: دولت سیزدهم تلاش کرد با سیاست‌های حمایتی خود، از دفاتر خدمات مسافرتی حمایت کند. برای مثال یک سلسله تسهیل در حوزه امور مالیاتی برای دفاتر خدمات مسافرتی در نظر گرفته شده و این مسأله همچنان جای کار دارد. همچنین تلاش شد که مجوز فعالیت صدور و فعالیت دفاتر سه ساله شود.

شالبافیان تأکید کرد: در حوزه صدور روادید نیز تلاش کرده‌ایم که مسأله زمان‌بر بودن صدور روادید را به حداقل برسانیم و این بازه زمانی را به یک هفته کاهش دهیم.

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی در خصوص سیاست لغو روادید نیز، بیان داشت: سیاست تسهیل ورود گردشگران از طریق لغو روادید نیز اجرایی شده و امیدواریم که کشورهای بیشتری در ذیل این اقدام قرار بگیرند.

وی ادامه داد: باید تلاش کنیم که با توسعه زیرساخت‌های لازم، حمل و نقل گردشگران را تسهیل کنیم. قطعا تسهیل حمل و نقل هوایی منجر به توسعه صنعت گردشگری در کشور خواهد شد.

شالبافیان تصریح کرد: باید سیاست آسمان باز را دنبال و اتخاذ کنیم، این سیاست از سوی برخی از کشورهای مختلف نیز دنبال شده است.

ویر تأکید کرد: باید بپذیریم که موقعیت جغرافیایی کشورمان می‌تواند در سیاست آسمان باز بسیار تأثیرگذار باشد و‌ تلاش خواهیم کرد  این موضوع از طریق مراجع قانونی دنبال کنیم.

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی یا اشاره تلویحی به فشار تحریم‌ها، بیان داشت: متاسفانه برخی از محدودیت‌ها اجازه توسعه حمل و نقل هوایی را نداده است و تقریبا حمل و نقل هوایی با ۱۵۰ هواپیما انجام می‌شود.

وی در پایان با نوید ادامه حمایت از حوزه‌های مختلف گردشگری، اظهار داشت: در برنامه هفتم توسعه واردات تجهیزات گردشگری از سود بازرگانی و تعرفه‌های گمرکی معاف خواهند شد.

 

ارسال نظر