|

آمازون تحویل یک‌ساعته دارو با پهپاد را در تگزاس آمریکا آغاز کرد

آمازون تحویل یک‌ساعته دارو با پهپاد را در تگزاس آمریکا آغاز کرد

در تگزاس مشتریان می‌توانند دارو‌های خود را با پهپادهای آمازون دریافت کنند.

آمازون خدمات تحویل دارو را برای مشتریان داروخانه آمازون آغاز کرده است. در حال حاضر این سرویس فقط برای مشتریان بخشی از تگزاس در دسترس است و پهپاد‌ها می‌توانند دارو را در کمتر از یک ساعت پس از ثبت سفارش تحویل دهند. آمازون می‌گوید که می‌تواند ۵۰۰ نوع داروی مختلف را برای درمان بیماری‌هایی مانند آنفولانزا، ذات الریه و آسم تحویل دهد. این دارو‌ها را یکی از داروسازان شرکت آمازون بسته‌بندی و با پهپاد ارسال می‌شود.

کالسی هندریکسون، مدیر پرایم ایر، گفته است: پهپاد‌های ما بر فراز ترافیک پرواز می‌کنند و زمان طولانی رسیدن بسته به مقصد از راه زمین را حذف می‌کند. این زیبایی تحویل هواپیما‌های بدون سرنشین است و دارو‌ها اولین چیزی بود که مشتریان ما گفتند که می‌خواهند سریعاً از طریق پهگادها تحویل داده شوند. 

پهپاد‌ها حدود ۱۳۰ تا ۴۰۰ فوت از زمین فاصله می‌گیرند. این پهپادها همچنین یک شبکه عصبی داخلی دارند که با دوربین اشیا را شناسایی می‌کنند و از آن‌ها دور می‌شوند. این پهپادها روی نشانگر تحویل فرود می‌آیند، محموله را رها می‌کنند و به مرکز آمازون برمی‌گردند.

اداره هوانوردی فدرال در سال ۲۰۲۰ به آمازون مجوز استفاده از پهپاد را در بخشی از ناوگان تحویل این شرکت اعطا کرد. آمازون باید به دولت ثابت می‌کرد که پهپادهایش می‌توانند با خیال راحت بسته‌ها را تحویل دهند.

 

منبع: شهرآرانیوز

ارسال نظر