|

تاسیس اولین شرکت هواپیمایی در گلستان

تاسیس اولین شرکت هواپیمایی در گلستان

علی‌محمد زنگانه گفت: خوشبختانه با اقدامات دولت سیزدهم در استان گلستان، این استان مسیر توسعه و پیشرفت را با سرعت در حال طی کردن است.

وی ادامه داد: متاسفانه در برخی از بخش‌ها استان گلستان در حوزه زیرساختی عقب ماندگی تاریخی شدید دارد و سال‌ها باید تلاش کرد تا این عقب ماندگی‌ها را جبران کرد.

استاندار گلستان تصریح کرد: خوشبختانه در دولت سیزدهم در استان گلستان اقدامات اساسی خوبی انجام شده و این اقدامات بر اساس یک نقشه راه و شناسایی و احصاء چالش‌ها با راهکارهای متناسب برنامه‌ریزی و اجرا شده است.

زنگانه بیان کرد: نگاه ما برای آینده گلستان یک نگاه چند وجهی است و اعتقاد داریم گلستان باید به یک توسعه متوازن در تمام بخش‌ها برسد و در این راستا توجه به صنعت هوایی، استفاده بهینه از وجود دو فرودگاه مهم در استان گلستان جزء برنامه‌های توسعه‌ای استان گلستان است.

وی افزود: بر همین اساس روز گذشته جلسه‌ای را با معاون وزیر و رئیس سازمان هواپیمایی کشوری داشتیم و در این جلسه موافقت تاسیس اولین شرکت هواپیمایی برای استان گلستان اخذ شد و به زودی تا پایان سال این شرکت با مشارکت بخش خصوصی فعالیتش را در استان گلستان آغاز خواهد کرد.

استاندار گلستان بیان کرد: توسعه صنعت هوایی و فعالیت یک شرکت هواپیمایی برای استان گلستان باعث توسعه گردشگری، رونق اقتصادی، تسهیل تردد تجار و بازرگانان به کشورهای همسایه و دیگر استان‌های داخل کشور و توسعه صنعت مسافربری هوایی خواهد شد.

زنگانه بیان کرد: همچنین  مقرر شد در فرودگاه کلاله در شرق استان و با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و مساعدت و موافقت رییس سازمان هواپیمایی کشوری شاهد حضور پررنگ گردشگران و علاقمندان به فعالیت‌های هوانوردی و ورزش‌های هوایی باشیم.

 

منبع: فارس

ارسال نظر