|

هواپیمای جدید نخست وزیر کانادا رونمایی شد+عکس

هواپیمای جدید نخست وزیر کانادا رونمایی شد+عکس

نخست وزیر کانادا همزمان با شرکت در کنفرانس همکاری اقتصادی آسیا و اقیانوسیه در سانفرانسیسکو، از هواپیمای جدیدش رونمایی کرد.

ایرباس A330 نخست وزیر کانادا یک فروند از ۲۰ فروند هواپیمای ایرباسی است که قرار است جایگزین ناوگان هواپیماهای قدیمی پولاریس کانادا شود که طی سال‌های اخیر بارها در سفرهای نخست وزیر کانادا از جمله سفر اخیر وی به هند برای شرکت در اجلاس گروه ۲۰ موجب دردسرهای زیادی شده بود.

نخست وزیر کانادا

خرید هواپیماهای جدید نخست وزیر کانادا چقدر برای دولت هزینه برداشته است؟

ناوگان جدید هواپیماهای کانادا که CC-330 Husky نام دارد و شامل چهار هواپیمای نو و پنج هواپیمای کار کرده و خریداری شده از یک شرکت کویتی است، بالغ بر ۳.۶ میلیارد دلار برای کانادا هزینه دربر داشته است.

از این ۹ فروند هواپیما حداقل یک فروند آن‌ها برای حمل افراد VIP مورد استفاده قرار می‌گیرد و مابقی برای حمل و نقل نظامی و سوخت‌گیری هواپیماهای ناتو در هوا از جمله جت‌های جنگنده استفاده خواهند شد.

خلبانان نیروی هوایی سلطنتی کانادا از ابتدای سال آینده برای آشنایی پرواز با هواپیمای جدید، در بریتانیا آموزش می‌بینند.

هواپیمای جدید نخست وزیر کانادا رونمایی شد

دو فروند از این هواپیماها در تابستان به کانادا تحویل داده شد و یکی از آن‌ها در اولین پرواز بین‌المللی خود به پرواز درآمد و نخست وزیر کانادا و سایر افراد VIP را به اجلاس رهبران APEC منتقل کرد.

هواپیمای جدید نخست وزیر کانادا رونمایی شد

این هواپیمای ایرباس پهن پیکر در مقایسه با هواپیماهای قبلی کانادا جادار‌تر است و ۸۰ نفر بیش از هواپیمای پولاریس که جایگزین آن شده است، ظرفیت پذیرش مسافر دارد و تا ۳۰۰۰ کیلومتر بیشتر از آن‌ها بدون نیاز به توقف برای سوخت‌گیری طی می‌کند. هواپیمای VIP هنوز برای نخست وزیر کانادا پیکربندی نشده و به نظر می‌رسد یک ایرباس استاندارد با کابین‌های درجه یک، بیزینس کلاس و کلاس اقتصادی باشد.

بنابر این گزارش، هواپیماهای پولاریس در اواخر دهه ۱۹۸۰ ساخته شده‌اند و قرار است طول عمر ناوگان آن‌ها سال ۲۰۲۷ به پایان برسد.

 

ارسال نظر