|

کمبود هواپیما، دردسر عجیب برای باشگاه‌های لیگ برتر انگلیس

کمبود هواپیما، دردسر عجیب برای باشگاه‌های لیگ برتر انگلیس

باشگاه‌های لیگ برتر انگلیس با وجود داشتن ثروت و بودجه‌های فراوان، با مشکلاتی روبه‌رو هستند که در سایر لیگ‌های معتبر اروپا دیده نمی‌شوند؛ حمل‌ونقل یکی از این مشکلات است که شاید به ذهن فوتبال‌دوستان خطور نکرده باشد.

طرفداری | به گزارش اتلتیک، عجیب به‌نظر می‌رسد اما کمبود هواپیماهای اختصاصی به یک دردسر واقعی برای باشگاه‌های لیگ برتر تبدیل شده است. پیش از شکست 3-0 چلسی مقابل لیدزیونایتد، تیم توماس توخل با استفاده از سه هواپیمای کوچک 14 صندلی به یورک‌شایر سفر کرده بود. این موضوع باعث شد کادرفنی با اتوبوس از لندن به یورک‌شایر سفر کنند چون در ایرکرفت چرا که یکی از هواپیماها با مشکل فنی مواجه شد.

در هفتم آگست، هواپیمایی که بازیکنان برایتون را از منچستر به برایتون برگردانده بود، بلافاصله به لندن برگشت تا بازیکنان منچسترسیتی را پس از بازی با وست‌هم به منچستر برگرداند. باشگاه‌های دیگر لیگ برتری گزارش داده‌اند برای یک سفر معمولی و بدون دردسر باید در مقایسه با سال گذشته، هزینه سه برابری انجام دهند. یک مقام اجرایی لیگ برتر انگلیس در این باره گفته:

این مشکل همیشه به ما ضربه می‌زند و کسی به آن توجهی نمی‌کند. عواقب این موضوع برای همه تیم‌ها دردسرساز خواهد شد. 

تاثیرات مالی منفی شیوع کووید 19 باعث شده برخی از هواپیمایی‌های انگلستان از رده خارج شوند و بخشی از آن‌ها هم با تعدیل نیرو مواجه شده‌اند. گران‌تر شدن قیمت سوخت و البته کمبود هواپیماهای بزرگ باعث شده این مشکل برای باشگاه‌های لیگ برتری دردسرساز شود. برای یک باشگاه لیگ برتری، سفر با هواپیمایی با ظرفیت 50-60 نفر ایده‌آل است اما کمبود این هواپیماها باعث شده آن‌ها از دو یا سه هواپیمای کوچک با ظرفیت 25 الی 30 نفر برای سفرهایشان استفاده کنند.  

 

منبع: پارس فوتبال

ارسال نظر