|

نگاهی به جت های شخصی چند میلیون دلاری دواین جانسون + تصاویر

نگاهی به جت های شخصی چند میلیون دلاری دواین جانسون + تصاویر

جای تعجب نیست که دواین جانسون ملقب به «راک» با درآمد هنگفت خود صاحب جت شخصی باشد. قرار گرفتن در صدر فهرست پردرآمدترین بازیگران هالیوودی و سودهای کلانی که از شرکت‌های تجاری‌اش به دست می‌آورد، درآمد سالانه تقریباً ۱۰۰ میلیون دلاری را برای او به ارمغان می‌آورد.

جای تعجب نیست که دواین جانسون ملقب به «راک» با درآمد هنگفت خود صاحب جت شخصی باشد. قرار گرفتن در صدر فهرست پردرآمدترین بازیگران هالیوودی و سودهای کلانی که از شرکت‌های تجاری‌اش به دست می‌آورد، درآمد سالانه تقریباً ۱۰۰ میلیون دلاری را برای او به ارمغان می‌آورد.

درنتیجه قابل درک است که این بازیگر، کشتی‌گیر سابق و تاجر فعلی، درصدی از درآمد خود را روی جت‌های شخصی چند میلیون دلاری سرمایه‌گذاری کند.

 

Screenshot_20240424-223049_Chrome

ستاره مجموعه فیلم‌های «سریع و خشن»، یکی از سریع‌ترین جت‌های شخصی صنعت هوانوردی را در اختیار دارد: Gulfstream G650.

در میان انواع مختلف هواپیماهای ساخته‌شده توسط شرکت هواگردسازی آمریکایی گلف‌استریم ایروسپیس، مدل جی‌۶۵۰ به سرعت و فضای داخلی مجلل خود مشهور است.

 

این هواگرد تاکنون بیش از ۱۲۵ رکورد سرعت جهانی را به ثبت رسانده است و فضای داخلی لاکچری آن با سلیقه بسیاری از افراد همخوانی دارد. بیش از ۵۰۰ نمونه از این هواگرد در حال حاضر در حال پرواز هستند.

گلف‌استریم از دو موتور رولز رویس بی‌آر۷۲۵ تشکیل شده و سرعت آن حداکثر ۰.۹۰ ماخ است.

Screenshot_20240424-223325_Chrome

ماکسیمم برد این هواگرد با رقم قابل توجه ۱۲ هزار و ۹۶۴ کیلومتر، برای این کشتی‌‌کج‌کار سابق و تاجر فعلی که باید برای شرکت در رویدادها، جلسات و احتمالاً تعطیلات درخور در مکان‌های خارق‌العاده از گوشه‌ای از جهان به گوشه دیگر پرواز کند، مناسب است.

گلف‌استریم از دو موتور رولز رویس بی‌آر۷۲۵ تشکیل شده و سرعت آن حداکثر ۰.۹۰ ماخ است.

نقشه زیر مناطقی از جهان را نشان می‌دهد که گلف‌استریم جی‌۶۵۰ می‌تواند به طور بالقوه پوشش دهد. فرودگاه ون نایز (VNY) در کالیفرنیا به عنوان مرجع در نظر گرفته شده است زیرا این مکان جایی است که دومین جت شخصی «راک» در آن مستقر است.

Screenshot_20240424-223625_Chrome

صندلی‌های تخت‌خواب‌شوی جی‌۶۵۰ فضای داخلی راحتی به مسافران ارائه می‌دهد، حداکثر ۱۹ مسافر در آن جای می‌گیرند و حداکثر ۱۰ نفر می‌توانند در آن بخوابند.

با توجه به قابلیت‌های فنی چشمگیر و تجربه یک سفر هوایی لاکچری، جای تعجب نیست که بسیاری از افراد برجسته ثروتمند G650 یا نسخه با برد گسترده آن یعنی G650ER را برای سفر هوایی خود انتخاب کرده‌اند. ایلان ماسک، جف بزوس، اپرا وینفری و بیل گیتس نمونه‌های خوبی از طرفداران Gulfstream G650 یا G650ER هستند.

Screenshot_20240424-223629_Chrome

هزینه این جت شخصی بسته به سطح سفارشی‌سازی می‌تواند متفاوت باشد. با این حال، می‌توان تخمین زد که قیمت گلف‌استریم جی۶۵۰ جدید بین ۶۵ تا ۷۰ میلیون دلار است. به این رقم، باید هزینه‌های عملیاتی سالانه را که شامل سوخت، حقوق خدمه، نگهداری و بیمه می‌شود اضافه کرد که در مجموع حدود ۲ تا ۴ میلیون دلار خواهد بود.

بمباردیه گلوبال ۷۵۰۰

Screenshot_20240424-223909_Chrome

به نظر می‌رسد تجربه سفر لوکس برای دواین جانسون یک اولویت مهم است. بنابراین، در سال ۲۰۲۳ او به این نتیجه رسید که زمان خریدن دومین جت شخصی‌اش فرا رسیده است: یک Bombardier Global 7500. به گفته شرکت سازنده کانادایی، این هواگرد بزرگترین و دوربردترین جت تجاری جهان است.

برد بهبود‌یافته ۱۴ هزار و ۲۶۰ کیلومتری این جت شخصی در مقایسه با جی‌۶۵۰ فهرست مقاصد در دسترس از فرودگاه VNY را، جایی که گلوبال ۷۵۰۰ در آن مستقر است، گسترده‌تر می‌سازد.

Screenshot_20240424-223625_Chrome

این هواگرد با دو موتور جنرال الکتریک پسپورت کار می‌کند و حداکثر سرعت آن ۰.۹۲۵ ماخ است.

این تنها جت شخصی در صنعت هوانوردی است که آن‌قدر بزرگ است که می‌تواند تا چهار فضای نشیمن، یک سوئیت اصلی با یک تخت کامل، یک سوئیت خدمه و یک آشپزخانه ارائه دهد.

این هواگرد با دو موتور جنرال الکتریک پسپورت کار می‌کند و حداکثر سرعت آن ۰.۹۲۵ ماخ است.

این تنها جت شخصی در صنعت هوانوردی است که آن‌قدر بزرگ است که می‌تواند تا چهار فضای نشیمن، یک سوئیت اصلی با یک تخت کامل، یک سوئیت خدمه و یک آشپزخانه ارائه دهد.

Screenshot_20240424-223932_Chrome

یکی از ویژگی‌های این هواپیما صندلی Nuage است؛ انقلابی عمده در طراحی و اجرای یک جت تجاری که در بیش از ۳۰ سال اخیر اتفاق افتاده است. سه ویژگی این صندلی را در سبک خود منحصر به فرد می‌کند:

• سیستم پیوند شیب برای خواب عمیق

• پایه شناور برای حرکت سیالپشتی

• سر خم‌‌شونده برای پشتیبانی استثنایی

Screenshot_20240424-223941_Chrome

این جواهر آسمان با قیمت اولیه ۷۲ میلیون دلار به فروش می‌رسد که البته بسته به سطح شخصی‌سازی مورد نیاز هر مشتری می‌تواند افزایش یابد.

 

منبع: فرادید

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر