|

المپیک پاریس بلای جان ایرفرانس

المپیک پاریس بلای جان ایرفرانس

برخلاف انتظار، ایرفرانس، هواپیمایی ملی فرانسه، به جای رونق در ایام المپیک تابستانی 2024 پاریس، با ضرری 180 میلیون یورویی روبرو شده است. دلیل این ضرر، کاهش رزرو پرواز به پاریس به دلیل ازدحام جمعیت و افزایش قیمت‌ها در این ایام است.

به گزارش کن نیوز؛با کاهش رزرو خطوط هوایی ایرفرانس، این هواپیمایی با ضرر ۱۸۰ میلیون یورویی روبه‌رو خواهد شد.

ایرفرانس هواپیمایی ملی فرانسه، خود را برای یک ضربه 180 میلیون یورویی آماده می‌کند چرا که گردشگران به دلیل بازی های المپیک تابستانی پاریس 2024 از پایتخت فرانسه دوری می‌کنند.

المپیک تابستانی اولین المپیک پاریس پس از 100 سال، از 26 جولای(5 مرداد) آغاز و در 11 آگوست (21 مرداد) به پایان می‌رسد. ایرفرانس نشان داده است که رزرو خطوط هوایی کاهش یافته چون علاقمندان به بازی‌های المپیک به دلیل جمعیت زیادی که در این دوره و افزایش احتمالی قیمت‌ها برای هتل‌ها، رستوران‌ها و سایر فعالیت‌های گردشگری از ایده بازدید از پاریس منصرف شده‌اند.

در نتیجه، رزرو خطوط هوایی برای ایرفرانس ناامید کننده بوده است، به طوری که رزرو پرواز به پاریس و از پاریس به طور قابل توجهی کمتر از سایر شهرهای کلیدی اروپایی است. براین اساس ایرفرانس شاهد کاهش فروش بین 160 میلیون تا 180 میلیون یورو برای دوره ژوئن تا آگوست است.

اگرچه شلوغی و افزایش قیمت هتل‌ها عوامل بازدارنده قابل توجهی برای گردشگران پاریس در تابستان امسال است اما گمانه زنی‌های فزاینده‌ای وجود دارد مبنی بر اینکه آشفتگی ناشی از انتخابات زودهنگام فرانسه می‌تواند دلیل دیگری برای برنامه‌ریزی بازدیدکنندگان از دور ماندن باشد.

 

منبع: عصر ایران

ارسال نظر