|

گزارش ستاد کل نیروهای مسلح از مکالمات ضبط شده پیش از سقوط بالگرد رییس‌جمهور

گزارش ستاد کل نیروهای مسلح از مکالمات ضبط شده پیش از سقوط بالگرد رییس‌جمهور

در بخشی از دومین گزارش ستاد کل نیروهای مسلح در خصوص علل سقوط بالگرد حامل رییس‌جمهور آمده است: بر اساس پیاده سازی مکالمات ضبط شده بین خلبانان گروه پروازی، آخرین تماس با خلبانان بالگرد سانحه دیده تا زمان وقوع حادثه و عدم پاسخگویی آنها ۶۹ ثانیه طول کشیده است.

به گزارش کن نیوز؛ در بخشی از گزارش جدید ستاد کل نیروهای مسلح در خصوص سانحه سقوط بالگرد رییس‌جمهور آمده است:

بر اساس پیاده سازی مکالمات ضبط شده بین خلبانان گروه پروازی، آخرین تماس با خلبانان بالگرد سانحه دیده تا زمان وقوع حادثه و عدم پاسخگویی آنها ۶۹ ثانیه طول کشیده است و هیچ گونه اعلامی مبنی بر وضعیت اضطراری ضبط نگردیده است. (زمان تقریبی اعلام شده (حدود ۱.۵ دقیقه) در گزارش اوّل با پیاده سازی نوار ضبط شده در بالگرد MIL-۱۷، شصت و نه ثانیه تأیید می‌گردد).

در بخش دیگری از این گزارش تاکید شده است: در طول مدت ماموریت و تا ۶۹ ثانیه قبل از وقوع سانحه، تماس روی فرکانس‌های مشخص شده با بالگرد سانحه دیده برقرار بوده و آخرین تماس و پیام نیز توسط فرمانده گروه پروازی (شهید مصطفوی) صورت گرفته است لذا هرگونه بروز اختلال در سامانه ارتباطی و یا تداخل فرکانسی منتفی است. (لازم به ذکر است ارتباط بین دو فروند بالگرد دیگر کماکان تا فرود در معدن مس سون گون ادامه داشته است).

جزییات کامل این گزارش را از اینجا بخوانید.

ارسال نظر