|

انجام ۶ میلیون پرواز ایمن با وجود شدیدترین محدودیت‌ها

انجام ۶ میلیون پرواز ایمن با وجود شدیدترین محدودیت‌ها

مدیرکل دفتر صلاحیت پرواز سازمان هواپیمایی کشوری در همایش و سمپوزیوم واکاوی نقش عوامل انسانی و مدیریت خطا در هوانوردی به انجام ۶ میلیون پرواز ایمن با وجود شدیدترین محدودیت‌ها اشاره کرد.

به گزارش کن نیوز؛ همایش و سمپوزیوم واکاوی نقش عوامل انسانی و مدیریت خطا در هوانوردی برگزار شد و در این همایش علیرضا نیکویی مدیرکل دفتر صلاحیت پرواز سازمان هواپیمایی کشوری به تشریح دستاورد‌های حائز اهمیت سازمان در ۲.۵ سال گذشته در جهت کاهش اثرات خطای عوامل انسانی و بهبود عملکرد پرداخت. 

وی افزود: در این همایش افزایش سطح ایمنی با پشت سر گذاردن ۶ میلیون پرواز ایمن با وجود شدیدترین محدودیت‌ها مورد اشاره قرار گرفت.

نیکویی تصریح کرد: تهیه و جمع‌آوری اطلاعات آماری دقیق و تجزیه و تحلیل اطلاعات استخراجی از نتایج ممیزی‌ها و بازرسی‌های شش‌ساله گذشته دفتر صلاحیت پرواز سازمان هواپیمایی کشوری از واحد‌های فنی و مهندسی و تعمیرات ایرلاین‌ها و مراکز تعمیر و نگهداری که در طول یک سال گذشته با تهیه و تدوین یک برنامه جامع در حال توسعه مطرح شد.

مدیرکل دفتر صلاحیت پرواز سازمان هواپیمایی کشوری در ادامه به سهم آموزش صحیح و همچنین ایجاد تسهیلات لازم برای متخصصان صنعت به‌عنوان فاکتور‌های کاهنده اثرات عوامل انسانی و خطا‌ها پرداخت و گفت: همچنین به‌صورت جامع فعالیت‌های دو سال و نیم گذشته سازمان از جمله در بسط و توسعه روابط در سطوح بین‌المللی و حضور در مجامع مختلف علمی و آموزشی و عقد قرارداد‌های متفاوت با کشور‌ها و سازمان‌های تخصصی هوانوردی مختلف در جهت ارتقای همکاری‌های بین‌المللی، ارتقای سطح آموزشی هوانوردی و موارد متعدد دیگر مورد اشاره قرار گرفت.

منبع: سازمان هواپیمایی کشوری

ارسال نظر