|

اخبار ضد و نقیض از برخورد یک پهپاد با هواپیمای اماراتی

اخبار ضد و نقیض از برخورد یک پهپاد با هواپیمای اماراتی

در تاریخ ۱۸ آگوست، یک ایرباس A380-800 خطوط هوایی امارات که پروازی در مسیر دبی و نیس فرانسه داشت، اعلام کرد که با یک حادثه روبرو شده است.

بر اساس اطلاعات به دست آمده از شبکه ایمنی هوانوردی، این هواپیمای عظیم دوطبقه در حین سفر مورد اصابت یک پهپاد قرار گرفته است.

 

پس از این حادثه هواپیمایی امارات پرواز برنامه‌ریزی شده برگشت به دبی را به دلیل آسیب در قسمتی از لبه جلویی هواپیما لغو کرد.

 

هواپیمایی امارات تاکید کرده که پرواز EK 77 به طور عادی فرود آمد و مسافران و خدمه به سلامت پیاده شدند؛ اما پس از فرود، مهندسان آسیب‌هایی را به یک نوار در بال راست کشف کردند و هواپیما برای انجام ارزیابی‌های بیشتر روی زمین باقی می‌ماند.

 

بنا بر گزارش‌ها، در واکنش به این حادثه، عملیات تعمیر آغاز شد. یکشنبه بعد، ۲۰ آگوست، بخش آسیب‌دیده لبه جلویی هواپیما با موفقیت جایگزین و امکان ارزیابی کامل میزان آسیب نیز فراهم شد.

 

مقامات فرانسه به سرعت به این وضعیت واکنش نشان دادند. هیئت تحقیقات فرانسه، معروف به BEA، تأیید کرد که آنها در حال تحقیق در مورد این حادثه هستند.

 

با این حال، تا کنون، آنها هنوز نتوانسته‌اند به طور قطعی مشخص کنند که آیا واقعاً این برخورد با یک پهپاد بوده است یا خیر.

 

در این گزارش آمده است که ایرباس A380-800 هواپیمایی امارات از اواخر بعد از ظهر یکشنبه مجددا به کار گرفته شد، در حالی که اپراتور ادعایی پهپاد و مسبب این حادثه هنوز شناسایی نشده است.

 

ارسال نظر