|

تاکسی هوایی هیوندای وارد بازار می‌شود+عکس

تاکسی هوایی هیوندای وارد بازار می‌شود+عکس

S-A۲ در عین زیبایی، کاملا مهندسی و برای استفاده کامل از پیشرفت‌های پیشرانه الکتریکی در حال ظهور طراحی شده است و به نوعی نسل بعدی هوانوردی را تعریف می‌کند.

شرکت سوپرنال «AAM» گروه هیوندای موتور، آخرین وسیله نقلیه الکتریکی خود را برای eVTOL در نمایشگاه CES ۲۰۲۴ معرفی کرد. این هواپیما با ظرفیت یک خلبان و چهار سرنشین با نام S-A۲ نشان دهنده تلاش شرکت برای ایجاد سفرهای هوایی ایمن، کارآمد و مقرون به صرفه به مناطق شهری و یک جهش قابل توجه است.

 بر اساس پایه و اساس مدل قبلی خود، S-A۱ که در CES ۲۰۲۰ معرفی شد، ساخته شده است. S-A۲ با طراحی شیک V-tail، برای سرعت ۱۲۰ مایل در ساعت و در ارتفاع طراحی شده است و پاسخگوی نیازهای عملیات شهری معمولی برای سفرهای مسافت کوتاه تا ۷۰ کیلومتری است.

 

در قلب این VTOL الکتریکی، یک معماری پیشرانه الکتریکی با هشت روتور قرار دارد که از برخاستن آرام با سرعت ۶۵ دسی‌بل و حتی حرکت افقی آرام‌تر با سرعت ۴۵ دسی‌بل پشتیبانی می‌کند.

 

تاکسی هوایی هیوندای وارد بازار می‌شود/ عکس

 

ادغام زیبایی شناسی با مهندسی

تعهد سوپرنال به ایمنی، در ساختار بدنه قوی و سیستم‌های حیاتی و پایبندی به استانداردهای ایمنی هوانوردی تجاری جهانی مشهود است. فراتر از مهارت فنی، S-A۲ به دلیل طراحی زیباشناختی یکپارچه و ترکیب عملکردی خود متمایز است. سوپرنال با طراحان اتومبیل گروه هیوندای «Hyundai Motor Group» همکاری کرد تا زیبایی را با عملکرد ترکیب کند، که این شرکت معتقد است از طرف اپراتورهای حمل و نقل هوایی و مسافران توجه و علاقه جلب خواهد کرد.

 

5972527

 

متریال و پالت‌های رنگی، بخش‌های خلبان و مسافر VTOL را متمایز می‌کنند که مطابق با طراحی کلی و مینیمالیستی وسیله نقلیه طراحی شده است. متریال جاذب انرژی که در چهارچوب صندلی‌ها ادغام شده‌اند و تغییر نور، روح بیشتری به کابین می‌دهند. فضای داخلی نیز دارای درجه قابل توجهی از ماژولار بودن خواهد بود. همچنین سوپرنال بر این باور است که در آینده ماژول باتری را می‌توان به راحتی با پیشرفت فناوری جایگزین کرد و از پایداری و ماندگاری هواپیمای خود اطمینان حاصل کرده است.

 

به گفته مدیر ارشد فناوری سوپرنال S-A۲ برای استفاده کامل از پیشرفت‌های پیشرانه الکتریکی در حال ظهور طراحی شده است که نسل بعدی هوانوردی را تعریف می‌کند. بنابراین آن‌ها این سازه را به یک محصول تجاری انقلابی تبدیل می‌دانند.

 

5972527

فرصت‌ها و چالش‌ها

در حالی که سوپرنال طرح و طراحی چشمگیری برای S-A۲ دارد، اما در سفر خود به سمت تجاری سازی با چالش‌هایی مواجه است که این شرکت انتظار دارد در سال ۲۰۲۸ به آن دست یابد. صنعت حمل و نقل هوایی شاهد ظهور و سقوط استارت‌آپ‌های مختلف از جمله استارت‌آپ‌های مطرح بوده است. سرمایه‌گذاری‌هایی مانند استارت‌آپ تاکسی هوایی لری پیج کیتی هاوک.

 

در حالی که وابستگی سوپرنال به هیوندای مزیت منحصربه‌فردی را در قابلیت‌های تولید انبوه ایجاد می‌کند، تایید مقررات همچنان یک مانع بزرگ است، با این حال سوپرنال همچنان به فناوری خود اطمینان دارد و مصمم است که شکست نمی‌خورد.

 

منبع: خبر آنلاین

ارسال نظر