|

لغو بسیاری از پروازها در آلمان به دلیل تداوم موج اعتصاب‌ها در فرودگاه‌ها

لغو بسیاری از پروازها در آلمان به دلیل تداوم موج اعتصاب‌ها در فرودگاه‌ها

موج اعتصاب‌ها در بخش‌های مختلف فرودگاه‌های آلمان در اعتراض به دستمزدها و شرایط کاری همچنان ادامه دارد و منجر به لغو بسیاری از پروازها شده است.

روزنامه "زوددویچه سایتونگ" در مطلبی نوشت: موج اعتصاب‌ها در فرودگاه‌های آلمان همچنان متوقف نمی شود. پس از اعتصاب مهمانداران هواپیما در مونیخ در روز گذشته فرودگاه های برلین و هامبورگ هم حالا تحت تاثیر این اعتصاب ها قرار گرفته اند و احتمالاً بسیاری از پروازها در روز جمعه نیز لغو خواهند شد.

بر اساس برآوردهای این صنعت ده‌ها هزار مسافر به دلیل اعتصابات هشداردهنده کارکنان امنیت هوانوردی در پنج فرودگاه، دوباره نمی‌توانند طبق برنامه‌ریزی انجام شده سفر کنند.

همانطور که سخنگوی وردی تایید کرد، آخرین دور اعتصابات هشدار دهنده شب گذشته در فرودگاه برلین آغاز شد. به گفته وردی، پیش از این نوبت به فرودگاه های هامبورگ، اشتوتگارت، کارلسروهه/بادن-بادن و کلن/بن رسیده بود.

اتحادیه وردی همچنین خواستار اعتصابات هشدار دهنده بیشتر کارکنان امنیت هوانوردی فرودگاه های آلمان در روز جمعه هم شده است. به دلیل اعتصاب تمام روز نیروهای امنیتی هوانوردی در روز پنجشنبه، مسافران دیگر نمی توانند وارد منطقه امنیتی شوند. بر اساس برآوردهای انجمن فرودگاه ADV، بیش از 580 پرواز ممکن است لغو شود و 90،000 مسافر مجبور به تغییر برنامه شوند.

قرار است روز جمعه هم پرسنل امنیت هوانوردی در هانوفر، دورتموند، ویز، درسدن و لایپزیگ و همچنین دوباره در کارلسروهه/بادن-بادن کار خود را متوقف کنند. وردی همچنین از کارکنان در بخش کنترل پرسنل و کالا و همچنین کنترل بار در فرودگاه مونیخ خواست تا از پنجشنبه ساعت چهار تا جمعه ساعت شش اعتصاب کنند. این امر به ویژه بر بخش حمل و نقل تأثیر می گذارد. چانه زنی دسته جمعی امنیت هوانوردی به شرایط کاری حدود 25000 کارمند ارائه دهندگان خدمات امنیتی خصوصی مربوط می شود. این نیروها از طرف پلیس فدرال آلمان مسافران، کارکنان و چمدان ها را در ورودی های منطقه امنیتی فرودگاه ها بررسی می کنند.

بزرگترین فرودگاه آلمان در فرانکفورت تحت تاثیر این اعتصابات هشدار دهنده کارکنان امنیت هوانوردی در این پنجشنبه و جمعه قرار نگرفت. در این فرودگاه ها و همچنین در مونیخ، اعتصاب دو روزه خدمه کابین لوفت‌هانزا در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه همچنان می‌تواند منجر به برخی تاخیرها و لغو پروازها شود.

تاکنون، پنج دور مذاکرات هیچ نتیجه ای در این مناقشات نداشته است. اتحادیه وردی خواستار افزایش دستمزد ساعتی 2.80 یورو در یک دوره 12 ماهه است و اینکه پاداش اضافه کاری با سرعت بیشتری از ساعت اول اضافه کاری شروع شود. بر اساس اطلاعات داخلی، شرکت های امنیت هوانوردی (BDLS) در سه مرحله 2.70 یورو بیشتر در ساعت را پیشنهاد داده اند که دستمزد ماهانه را با 432 یورو افزایش به 470 یورو می رساند.

ششمین دور مذاکرات با اتحادیه وردی برای 20 مارس برنامه ریزی شده است. مذاکرات برای کارکنان زمینی لوفت هانزا از روز چهارشنبه دوباره ادامه دارد. مذاکرات بین این خطوط هوایی و وردی همچنین باید روز پنجشنبه ادامه یابد. وردی 12.5 درصد پول بیشتر برای 25000 کارمند زمینی لوفت هانزا برای یک دوره دوازده ماهه می خواهد، در حالی که این شرکت قبلاً ده درصد برای یک دوره 28 ماهه را پیشنهاد داده است.

اعتصاب ها در سال جاری میلادی در بسیاری بخش های آلمان برگزار می شود و در چندین دوره همچنان ادامه دارد.

یک نشریه آلمانی اخیرا در مطلبی موج اعتصاب‌های گسترده در بخش‌های مختلف المان را یک وضعیت اعتصابی خارق العاده که می‌تواند جمهوری فدرال را به حالت سکون در آورد ارزیابی کرد.

در سال جاری میلادی اتحادیه ها تلاش می کنند تا در مورد افزایش قدرت خرید اعضای خود مذاکره کنند و در نتیجه خواهان افزایش قابل توجه حقوق هستند.

در شرکت لوفت هانزا، خلبانان، مهمانداران و کارکنان زمینی به طور مستقل برای دستمزد بیشتر - با اتحادیه های مختلف - مبارزه می کنند. پرسنل امنیتی در فرودگاه ها هم به این موارد اضافه شده است.

به این ترتیب موج اعتصاب‌ها و اعتراض‌ها در بخش‌های مختلف آلمان اختلالات زیادی را در این کشور ایجاد کرده به گونه‌ای که برخی کارشناسان سال جاری را سال اعتصاب‌ها در این کشور نامیده‌اند.

این اعتصاب‌ها در بخش‌های مختلف حمل و نقل عمومی، پزشکی، کارکنان شرکت‌های هواپیمایی و بخش‌های دیگر به صورت مکرر برگزار می‌شود.

ارسال نظر