|

هشدار آلمان در مورد افزایش قیمت بلیط هواپیما به دلیل جنگ اوکراین

رئیس انجمن هوانوردی آلمان BDL در مصاحبه‌ای اعلام کرد که این انجمن به مردم این کشور درباره افزایش قیمت بلیط هواپیما هشدار داده است و علت آن می‌تواند تحریم بخش انرژی روسیه درپی جنگ اوکراین باشد.

پیتر گربر، رئیس انجمن هوانوردی آلمان BDL روز دوشنبه در مصاحبه‌ای اعلام کرد که این انجمن به مردم این کشور درباره افزایش قیمت بلیط هواپیما هشدار داده است و علت آن می تواند تحریم بخش انرژی روسیه درپی جنگ اوکراین باشد.

 

وی توضیح داد که صنعت هوانوردی آلمان در بحبوحه توقف عرضه نفت روسیه با "محدودیت و قیمت های بالاتر" مواجه خواهد شد. گربر به ویژه هشدار داد که مشتریان آلمانی باید برای افزایش قیمت بلیط هواپیما آماده باشند.

 

وی تاکید کرد: پیش‌بینی می‌کنم که پروازها گران‌تر شود. قیمت نفت سفید در حال رشد است. هزینه‌های زیرساختی نیز افزایش می‌یابد.

 

تحریم واردات انرژی بیشتر از روسیه به آلمان ضربه می‌زند

پیش‌بینی پیامد تحریم انرژی روسیه برای اقتصاد آلمان

با این حال، وی اظهار داشت که صنعت هوانوردی آلمان قادر خواهد بود با مشکلات ناشی از توقف واردات نفت از روسیه مقابله کند. وی به ویژه خاطرنشان کرد که بیشتر نفت مورد استفاده این صنعت در حال حاضر به بنادر دریای شمال می رسد.

 

گربر معتقد است: بنابراین، تحریم نباید باعث خسارات بزرگ شود.

 

وی همچنین خاطرنشان کرد که اگرچه تعطیلی کامل فرودگاه براندنبورگ برلین بعید است، اما در عین حال احتمال آن را نمی‌توان به طور کامل رد کرد.

 

در پایان، این مقام آلمان تأکید کرد که حتی با وجود حوادث اوکراین، انتظار دارد که تقاضای بالایی برای سفرهای هوایی وجود داشته باشد.

منبع: اکو نیوز

ارسال نظر