|

توسعه زیرساخت های فرودگاهی در رامسر ضروری است

توسعه زیرساخت های فرودگاهی در رامسر ضروری است

رییس فرودگاه شهدای رامسر توسعه زیر ساخت‌های فرودگاهی را ضروری و آن سبب ارتقای پروازها و جذب گردشگران دانست.

به گزارش کن نیوز؛ شاپور حیدریگفت: فرودگاه شهدای رامسر با قدمت ۷۰ ساله با پروازهای مسافر بری و تفریحی زیر ساخت مناسبی جهت توسعه حمل و نقل هوایی کشور است.

وی افزود: با توجه به سرمایه گذاری جهت باند اصلی فرودگاه، مکان نشست و برخاست هواپیماها تا رده ایرباس ۳۲۰ به بدنه متوسط در این فرودگاه عملیاتی شده و امکان دسترسی هواپیماها به اقصی نقاط کشور و کشورهای اطراف مهیا شده است.

حیدری تصریح کرد: با توجه به اینکه فرودگاه شهدای رامسر در نزدیکی شهر مستقر بوده، وجود ساخت و سازها و موانع طبیعی و مصنوعی سبب شده امکان استفاده از این زیرساخت واقعی با محدودیت‌هایی مواجه شده است.

وی با اشاره به اینکه مهم‌ترین رسالت مدیریت فرودگاه در سطح ملی، استان و شهرستان، ساماندهی و رفع موانع موجود جهت بهره برداری کامل از باند پروازی بوده، گفت: در کنار این رسالت اصلی توسعه ترمینال‌های مسافربری، موقعیت پارک هواپیماها و مسیرهای خزش هواپیما، تجهیزات کمک ناوبری و توسعه زیر ساخت‌های جانبی از جمله هواشناسی؛ جهت استفاده از شرکت‌های هواپیمایی از فرودگاه می‌باشد.

حیدری بیان کرد: توسعه پروازها نیاز به عزم ملی و پیگیری مقامات استانی، نمایندگان شریف مجلس شورای اسلامی دارد تا با توجه به نیاز عموم مردم منطقه و ایران جهت توسعه گردشگری و بهره گیری از طبیعت زیبای رامسر است.

رئیس فرودگاه شهدای رامسر با بیان اینکه ایجاد زیر ساخت‌های فرودگاهی و مسافری فرودگاه از وظایف اصلی صنعت حمل و نقل هوایی و شرکت فرودگاه‌ها بوده که به صورت مستمر از طریق استان و ستاد شرکت فرودگاه‌ها در حال پیگیری است، گفت: در فاز نخست بهره برداری از ترمینال جدید فرودگاه رامسر و بهسازی ترمینال موجود جهت افزایش ظرفیت ترمینالی فرودگاه و رفاه حال مسافران و گردشگران بر اساس مقررات و استانداردهای داخلی و بین المللی حائز اهمیت است.

وی افزود: توسعه میدان پروازی با افزایش ۵ هزار متر مربع جمعیت پارک هواپیما و انجام عملیات سوخت گیری مسافربری می‌تواند در توسعه پروازی فرودگاه شهدای رامسر نقش بسزایی داشته باشد.

حیدری تصریح کرد: وضعیت آب و هوایی ساحلی شهر رامسر که همواره ابری است و همچنین کاهش دید افقی، سبب محدودیت پروازی در این شهر می‌شود که همین امر یکی از مشکلات اصلی فرودگاه شهدای رامسر است که موجب محدودیت در نشست و برخاست پروازها شده و گله‌مندی مسافران از لغو پروازها را در پی دارد.

وی افزود: در حال حاضر پروازها در مسیر تهران به رامسر و بالعکس توسط شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران برقرار بوده که با توجه به نیاز روز افزون مردم برای برقراری پروازهای زیارتی شرکت هواپیمایی آسمان برنامه ریزی شده است.

وی در ادامه گفت: پروازهای تهران به رامسر و بالعکس هفته‌ای سه روز و پرواز مشهد به رامسر و بالعکس روزهای چهارشنبه برقرار است.

وی خاطر نشان کرد: ترمینال جدید فرودگاه شهدای رامسر پیشرفت ۹۸ درصدی دارد که بزودی بهره برداری خواهد شد.

منبع: مهر

ارسال نظر